Dovolená Švýcarsko

Pokud jste milovníky aktivní dovolené, určitě byste neměli ze svého seznamu Švýcarsko vynechat. Hory, jezera a krásná příroda tu čekají na to, až je přijedete navštívit a obdivovat jejich krásu.

Ke strávení dovolené ve Švýcarsku je vhodná jakákoliv roční doba. Jen je třeba si dopředu ujasnit, co zde chcete dělat, co vyzkoušet za aktivity a co navštívit. Letní sezóna začíná v červnu a končí v září. Hlavní sezóna je v červenci a srpnu, kdy je tu příjemné teplé počasí a i v horách jsou příznivější podmínky pro turistiku. Nevýhodou ale je, že ceny jsou v tomto období o něco vyšší. Zajímavostí je, že sníh a led se ve vysokohorských oblastech drží až do června a v některých oblastech dokonce po celý rok. Proto nebude nic zvláštního na tom, když si s sebou v létě přibalíte k horskému kolu a pohorkám také lyže. Zimní sezóna začíná v polovině prosince a končí polovinou dubna.

Ať už se rozhodnete na své dovolené dělat cokoliv, Švýcarsko Vám to umožní. Je tady toho tolik co dělat. Nemusíte se omezit jenom na turistiku, cyklistiku či lyžování. Máte-li rádi adrenalinové sporty, budete se tu cítit jako v ráji. Místní divoké řeky Vám zprostředkují skvělý zážitek při canyoningu či raftingu. Dalším vysoce adrenalinovým sportem je bungee jumping, který se skáče z místních útesů, a poměrně nová zábava zorbing. Pro ty, kdo ještě tento sport neznají – jedná se o nafukovací kouli, uvnitř které jste připoutáni, tato koule je potom spuštěna ze svahu. Někomu to možná může přijít naprosto šílené, ale pokud to zkusíte, zjistíte, že je to velmi zábavné a bezpečné. Jelikož Švýcarsko nabízí ty nejkrásnější pohledy hlavně z výšky, velké oblibě se těší paragliding a též skydiving, což je obdoba paraglidingu jen s tím rozdílem, že letíte delší dobu bez otevřeného padáku. Dalším poměrně adrenalinovým sportem je horolezectví. Nejoblíbenějším místem pro horolezectví jsou alpské vrcholky Zermattu.

Pokud byste raději zůstali u méně bláznivějších sportů, můžete se pustit do klasické turistiky, nordic walkingu, horské cyklistiky, lyžování, snowboardingu či skialpiningu. Ve Švýcarsku se též velké oblibě těší jachting, který se dá provozovat na zdejších překrásných a rozlehlých jezerech.

Turisté ve Švýcarsku nejčastěji navštěvují tyto oblasti:

Alpy – jedná se především o Bernské a Walliské Alpy, kde se nacházejí četná lyžařská centra vedoucí na horský masív Monte Rosa, jehož chloubou je vrchol Matterhorn.

Ticino – kanton na jihu Švýcarska, nachází se při hranicích s Itálií a z části se zde rozkládá italské jezero Lago Magiore. Na tuto oblast má velký vliv středomořské klima, a tak se tu setkáte s bohatou teplomilnou květenou.

Graubünden – tento kanton leží na východě země a může se pochlubit četnými lyžařskými centry. Velmi oblíbená střediska cestovního ruchu jsou Arosa, Davos či Interlaken.

Jezerní oblast v Mittellandu – tato oblast úhlopříčně prochází centrální částí Švýcarska. Leží zde překrásná jezera, která lákají k vodním sportům, procházkám či cyklistice na okolních stezkách.

Závěrem je třeba upozornit na to, abyste zde dbali značné opatrnosti. Počasí a horské štíty bývají někdy nevyzpytatelné a zanedbání jakýchkoliv upozornění by se Vám nemuselo vyplatit. Určitě se oblečte do vhodného oblečení a zajistěte si potřebné vybavení. A rozhodně nezapomeňte na cestovní pojištění!

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.