Švýcarská kuchyně

Švýcarská kuchyně je velmi chutná a z velké části inspirovaná gastronomickými pochoutkami sousedních států. Základem jsou mléčné výrobky jako jogurty, máslo a hlavně sýry. Sýr je neodmyslitelnou součástí místní kuchyně, bez něj by to prostě nebylo ono. Představte si krásně žluťoučký děrovaný Ementál, to je přesně ten typický švýcarský sýr. K tomu je třeba zakousnout nějakého pečiva. Velmi oblíbený je chléb všech tvarů a chutí. Švýcaři ale rádi i maso a brambory, které připravují na různé způsoby.

Pokud by Vás zajímalo, co dobrého si v místních restauracích můžete dát, určitě byste měli zkusit tradiční fondue. Jedná se o kousky chleba namáčené v horké omáčce z roztaveného sýru, bílého vína, česneku či výrazného koření. Nebo například rippli, což jsou žebírka se slaninou, bramborami a fazolemi. Velmi chutné je i grilované maso a čerstvé ryby vylovené z místních jezer.

< href="/" title="Švýcarsko">Švýcarsko je proslulé báječnými čokoládami, které mají na starosti čokoládoví mistři jako například Henri Nestlé, Jean Tobler, Rodolphe Lindt a další.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.