Saas Fee

Městečko Saas Fee je právem nazýváno „Perla Alp“. Nachází se v malebné krajině zasněžených hor, a to i v létě. Místní ledovce jsou Vám k dispozici po celý rok.

Saas Fee se nachází v údolí Saastal v kantonu Wallis. Pouhých 35 kilometrů od tohoto údolí leží známé švýcarské lyžařské středisko Zermatt, které zdobí vrchol Matterhorn.

Toto turistické středisko se může pochlubit hned několika nej. Je obklopeno třinácti čtyřtisícovými vrcholy, což není zrovna běžné. Dále se zde přímo v ledovci nachází nejvýše položená podzemní lanová dráha, která Vás vyveze až na vrchol Saas Fee. Zde si můžete prohlédnout nádhernou ledovou jeskyni Mittelallalin ve výšce 3 500 metrů nad mořem. Dozvíte se tu zajímavé informace o ledovcích, sklouznete se na klouzačce a ti odvážnější se mohou dokonce vzít v místní obřadní síni. Komu by na vrcholku vytrávilo, může si zajít do nejvýše položené otáčivé restaurace na světě a ochutnat místní speciality.

Ten, kdo má chuť obdivovat krásu zdejší přírody tak trochu jiným způsobem, může se vydat na skialpinistickou trasu Haute Route, která představí panoramatické vyhlídky a vede až do francouzského Chamonix.

Saas Fee je poměrně klidným městečkem, ale v noci to tu ožívá v místních restauracích, barech a klubech. Pokud byste se chtěli vydat na výlet, můžete navštívit další tři přilehlá městečka Saas Grund, Saas Almagell a Saas Balen, kde lze obdivovat tradiční architekturu a kochat se pohledem na malebnou krajinu.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.