Zermatt

Zermatt je módní ikonou všech Švýcarských turistických středisek a především symbolem bohatství a luxusu. Je to jedno z nejžádanějších center ve Švýcarsku vůbec. Ten, kdo navštívil švýcarský Matterhorn je prostě Někdo.

Nachází se v kantonu Wallis na jihu země při Italské hranici. Místní příroda je naprosto pohádková. Většinu území pokrývají přírodní rezervace, kudy protékají horské říčky a volně se tu po horských stráních prohánějí kozorožci, kamzíci a zvědaví svišti. Tomu všemu dominuje nejkrásnější evropská hora Matterhorn (4 478 m), která láká sportovce dobrodruhy. Kromě celoročního lyžování si tu můžete užívat i horolezectví a cyklistiku. V celé oblasti Zermattu se nachází přes 400 kilometrů velmi dobře značených turistických stezek, které vedou až do výšky 3 000 metrů. Dalšími aktivitami, které Zermatt nabízí, jsou i paragliding, běžkování, sáňkování, curling, bruslení, lezení na ledových stěnách, ale také oddychové aktivity jako golf a rybaření.

Jelikož je Zermatt velmi rozvinutou turistickou oblastí a má krásnou přírodu, stal se atraktivním místem pro konání různých kongresových akcí a pořádání incentivní turistiky.

Dodnes se tu dochovala historická část města, která láká k procházkám. Místní folklór je také velkou atrakcí. Každoročně v srpnu se tu koná folklórní festival. Máte-li rádi sýry, nesmíte zapomenout navštívit místní sýrárny, kde Vás seznámí s výrobou sýrů a jejich druhy. Můžete zde ochutnat a zakoupit si nějaký sýr domů jako suvenýr.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.