Engelberg

Engelberg znamená v překladu „Andělská hora“. Své jméno si určitě nevysloužila jen tak náhodou. Městečko uprostřed hor vypadá opravdu jako stvořené anděly. První, co Vás na tomhle místě zaujme, je překrásná příroda. Všude kolem Vás jsou zelené pastviny a na nich stáda koz či krav, tedy pokud sem nepřijedete právě v zimě, kdy tu na Vás čekají zasněžené bílé pláně. Místní jezera jsou krásná v jakémkoliv ročním období.

Engelberg se nachází v kantonu Obwalden a je největším lyžařským střediskem ve středním Švýcarsku. Město vzniklo společně s místním opatstvím ve 12. století. Dodnes tu funguje klášter, který býval významným centrem vzdělanosti. Za těch 9 století se ale Engelberg hodně změnil. Stalo se z něj významné sportovní a lázeňské středisko. Moderní sportovní centra a horský vzduch s blahodárnými účinky lákají mnoho místních i zahraničních turistů.

A co zde můžete provozovat? V létě se nabízí turistika, horská cyklistika, golf, jízda na koni, paragliding a adrenalinové sporty jako rafting, canyoning, bungee jumping. Vášniví horolezci určitě ocení ferraty. V zimě je tu skvělá možnost lyžování, snowbordování, běžkování, sáňkování, skialpiningu, nordic walkingu, bruslení, curlingu a podobných aktivit. Pravidelně se tu koná Světový pohár ve skocích na lyžích.

Engelberg je také znám tradiční výrobou sýrů. V benediktýnském klášteře se dochovala historická sýrárna. Dostanete-li chuť na něco typicky švýcarského, zajděte si do nějaké tradiční restaurace, kde Vám na stůl prostřou například pěkný bochník sýra, domácí chléb a klobásky.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.