Lyžování Zermatt

Lyžovat v letovisku Zermatt je možné 365 dní v roce. Na Klein Matterhornu, což je nejvýše položené středisko v Evropě, se drží sněhová pokrývka i v těch nejteplejších letních měsících. Budete-li se chtít v létě trochu zchladit a zároveň si skvěle zalyžovat, vydejte se právě sem.

Vrcholná lyžařská sezóna začíná v únoru a končí v dubnu. V létě se tu nachází 20 kilometrů lyžařských sjezdovek a v zimě, jelikož je středisko částečně propojeno i s italským střediskem Cervinia, si můžete užít až 350 kilometrů tratí. Dohromady jsou spojeny lyžařská střediska Rothorn, Stockhorn a Matterhorn Glacier Paradise. Pomocí místních skibusů, které jsou zdarma, se dostanete do jakéhokoliv z nich.

Lyžařský areál je převážně pro zkušené a středně pokročilé lyžaře. Začátečníci tu moc možností pro výuku mít nebudou. Nezkušení lyžaři by se asi nejlépe uchytili na ledovci Theudul Zermatt. Kde jsou široké a mírné sjezdovky vhodné zároveň i pro snowboardisty. Každopádně tu během své dovolené můžete využít celý areál a vydovádět se každý den na jiných sjezdovkách. Kromě pečlivě upravovaných sjezdovek tu narazíte i na pláně s čerstvým prašanem, které jsou skvělé pro freeridové sjezdy. Jsou označeny žlutou barvou a najdete je například v Rothornu, Stockhornu a Schwarzsee. Tomu, komu už přijde klasické freeridové lyžování málo a má v sobě kus odvahy, může se pustit do heli-lyžování. Rozdíl od klasického freeridu je v tom, že se necháte vyvézt na ty nejvyšší vrcholky vrtulníkem a odtud potom brázdíte nedotčené svahy s profesionálním horským vůdcem, kterého si můžete zajistit v místních Alpine Centrech. A kam za tímto zážitkem? Například na Tour Monte Rosa, Alphubeljoch či Aeschhorn. Ale v Zerrmatu je jich mnohem více, stačí se informovat v místních turistických centrech.

Najdi si svou dovolenou


Odjezd od:Návrat do:
Pouze Last-minute
Pouze First-minute

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.